Jak wielu z Was wie, dzisiaj nastąpiła wielka eksplozja w Bangkoku.
Zaraz po tymbkk zdarzeniu nasze wspaniałe MSZ wydało ostrzeżenie dla osób udających się do Tajlandii a w szczególności do Bangkoku .Ja chciałbym dodać coś od siebie do tych wszystkich wielkich obaw.
MSZ powinno wydać ostrzeżenie odnośnie udawania się do wszystkich krajów afrykańskich oraz europejskich. Nie mówiąc już o obu Amerykach czy Australii. Wszędzie tam może dojść do eskalacji przemocy czy jakiegokolwiek zamachu – jak to miało miejsce w Paryżu nie tak dawno temu.Unikajcie wchodzenia do jakichkolwiek zbiorników wodnych, a nawet chodzenia po ulicy gdzie może Was potrącić pijany kierowca.

Reasumując, zachowajmy zdrowy rozsądek i nie popadajmy w paranoje. Zamachy są w tej chwili codziennością tego świata i nie jesteśmy od nich wolni ani w Europie ani w Azji ani gdziekolwiek na świecie. Dzisiaj emocje biorą górę i często aż włos się jeży na głowie gdy poczytać jakie ludzie brednie wypisują w internecie.

Rok temu mieszkałem w Egipcie i po zamachu w Tunezji ludzie bali się wychodzić poza hotel. A ja nie odczułem jakiegoś zwiększonego zagrożenia.
Teraz mieszkam w Tajlandii troszkę ponad 100km od Bangkoku i również wzrostu zagrożenia nie odczuwam.
Nie podążajcie ślepo za tym co czytacie czy słyszycie w mediach i zastanówcie się. Czy jeśli na skrzyżowaniu w pobliżu Waszego domu będzie tragiczny wypadek i zginą ludzie to następnego dnia nie pójdziecie tamtędy?
Pewnie zwolnicie na sekundę w zadumie nad strasznym wydarzeniem, ale po chwili pójdziecie dalej nie czując się zagrożeni.
Tak samo to ma miejsce tutaj. Jeśli macie obawy to najlepiej pytać ludzi którzy są na miejscu i wiedzą z autopsji jakie są nastroje i czy można przyjeżdżać i czuć się bezpiecznie.
A zapewniam z całego serca, że można i będziecie czuć się całkowicie bezpieczni.

Na koniec składam wyrazy najszczerszego współczucia wszystkim ofiarom tego zamachu oraz ich rodzinom. Mam nadzieję, że winni zamachu zostaną szybko złapani i odpowiednio ukarani.

About tucatravel

Mieszkamy w Tajlandii i pomagamy innym poznać ten wspaniały kraj. W ofercie posiadamy wycieczki lądowe jak i ekscytujące wycieczki naszymi łodziami. Prowadzimy także kursy nurkowania według standardów PADI. Dla każdego więc dobierzemy coś co go zainteresuje, a wystarczy tylko wysłać maila. www.tucatravel.pl tucatravel@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s