31 marzec – Dzień Pamięci Króla Ramy III [święto narodowe]

rama IIIWielu królów Tajlandii odegrało istotną rolę w rozwoju kraju, dlatego Tajowie kilkakrotnie w ciągu roku świętują dla upamiętnienia ich daty urodzeń. Dzień Króla Rama III obchodzony jest corocznie 31 marca, aby uczcić trzeciego monarchę Siamu.
Król Nangklao lub Rama III rządził Tajlandią od 21 lipca 1824 do 2 kwietnia 1851 roku. Jego sukcesja była bardzo nietypowa. Rama III był synem konkubiny, nie zaś królowej. Nie był On zatem pełnoprawnym następcą swego ojca. Jednakże jego ojciec zmarł nagle bez pozostawienia następcy. Ponieważ nie było prawowitego spadkobiercy wyżsi urzędnicy wybrali nowego króla, którym został właśnie Rama III.
Podczas swego panowania Król Rama III przywrócił kontakty z państwami zachodnimi. Brytyjska armia była wspierana przez tajską flotą oraz słonie w pierwszej wojnie angielsko-birmańskiej. Rama III uczył także tajskich lekarzy zachodnich praktyk. Znany jest również jako utalentowany biznesmen oraz zwolennik chińskiej kultury.

equinox  W marcu jest to jedyne święto obchodzone w Tajlandii. Można by jeszcze wspomnieć o równonocy wiosennej, która wypada w dniu 20 marca. Jest to jeden z dwóch dni w roku kiedy dzień trwa tyle samo co noc. W Tajlandii różnica w długości dnia jest mniej odczuwalna niż w Polsce. Jako, że kraj znajduje sie blisko równika to różnica pomiędzy najkrótszym dniem wypadającym w grudniu, a najdłuższym w lipcu wynosi jedynie około 90 minut.

About tucatravel

Mieszkamy w Tajlandii i pomagamy innym poznać ten wspaniały kraj. W ofercie posiadamy wycieczki lądowe jak i ekscytujące wycieczki naszymi łodziami. Prowadzimy także kursy nurkowania według standardów PADI. Dla każdego więc dobierzemy coś co go zainteresuje, a wystarczy tylko wysłać maila. www.tucatravel.pl tucatravel@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s