Civil Service Day1.04 – Dzień Służby Cywilnej – [święto narodowe]
  Dzień Służby Cywilnej jest corocznie obchodzony się w Tajlandii w dniu 1 kwietnia. Dzień upamiętnia rocznicę uchwalenia pierwszej ustawy o służbie cywilnej w 1929 roku.  Król Prajadhipok lub Rama VII, uchwalił ustawę o służbie cywilnej w dniu 1 kwietnia. Jego akt reguluje cały tajski system biurokratyczny i ustanowił fundament dla nowoczesnego systemu administracyjnego Tajlandii.
Pierwsze obchody uchwalenia ustawy o służbie cywilnej odbyły się na jego 50-lecie w 1979 roku.Tegoż roku agencje rządowe zorganizowały Tydzień Służby Cywilnej który trwał od 1 do 7 kwietnia. To wielkie wydarzenie było krokiem w kierunku utworzenia i obchodzenia Dnia Służby Cywilnej, który upamiętnia króla Prajadhipok i jego wkład w stworzenie nowoczesnego systemu zarządzania Tajlandii.
Każdego roku wiele tajskich agencji rządowych włącza się do obchodów organizując specjalne targi. Coroczne wydarzenia obejmują wystawy tematyczne, kiermasze produktów lokalnych i wiele innych atrakcji. Premier często wręcza specjalne nagrody dla wybitnych urzędników.

2.04 – Dzień Ochrony Tajskiego Dziedzictwa – [święto narodowe]
Thai Heritage Conservation Day  Dzień Ochrony Tajskiego Dziedzictwa to coroczna święto obchodzone w Tajlandii 2-go kwietnia od 1985 roku.Dzień upamiętnia rocznicę urodzin Księżniczki Maha Chakri Sirindhorn, drugiej córki króla Ramy IX, która urodziła się w dniu 2 kwietnia 1955 roku. Sirindhorn zdobyła licencjat z historii i doktorat z Rozwoju Edukacji.
Aby uczcić Księżniczkę Sirindhorn oraz wkład rodziny królewskiej w ochronę tajskiego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń, rząd Tajlandii ustalił Dzień Ochrony Tajskiego Dziedzictwa. Po raz pierwszy obchody odbyły się w dniu 2 kwietnia 1985 roku, na 30-te urodziny księżniczki.
Z okazji święta odbywają się liczne wydarzenia kulturalne tj. naukowe seminaria, wystawy, koncerty i wiele innych. Mają one na celu dostarczenie wiedzy o dziedzictwie Tajlandii i ukazać różnorodność kultury tajskiej. W tym dniu, obywatele są zachęcani do dekoracji budynków we flagi narodowej

6.04 – Dzień Pamięci Chakri – [święto publiczne]Chakri Memorial Day  Dzień Pamięci Chakri jest zawsze obchodzony 6-go kwietnia. Jeśli 6 kwietnia przypada na weekend, to wtedy święto obchodzone jest w poniedziałek po tym weekendzie. Święto oficjalnie znane jako „Wielki Dzień Króla Buddha Yodfa Chulalok oraz Dzień Pamięci Dynasti Chakri”. Data ta upamiętnia zapoczątkowanie dynatstii Chakri przez Phra Buddha Yodfa Chulalok (Rama I) w roku 1782. Jednym z pierwszych działań króla Rama I było zrobienie z Bangkoku stolicy Syjamu
Święto upamiętnia koronację Rama I, jest to  również dzień dla Tajów aby uszanować wkład wszystkich królów w dynastii. Panujący dzisiaj Król Bhumibol Adulyadej (Rama IX) jest dziewiątym władcą tej dynastii i jest najdłużej panującym monarchą na świecie.
Król w towarzystwie innych członków królewskiego dworu, przewodniczy ceremonią religijnym, które odbywają się w kaplicy królewskiej. Władca okazuje w tym dniu swój szacunek dla swoich poprzedników w Royal Panteon, który zawiera posągi naturalnej wielkości ośmiu królów z dynastii Chakri. Król składa także wieniec pod pomnikiem Króla Rama I na Memorial Bridge.

songkran113-15.04 – Songkran festiwal – [święto publiczne]
  Festiwal wody w Tajlandii lub Songkran, to coroczne świętowanie tajskiego nowego roku. Songkran jest największym świętem w Tajlandii, i prawdopodobnie największą walką wodną na świecie. Często polewanie wodą trwa kilka dni, a są miejsca gdzie trwa to cały tydzień.
Songkran jest czasem oczyszczania i świeżych startów. Domy są sprzątane, posągi Buddy są delikatnie przemywane pachnącą wodą, a starsi są honorowani porzez polewanie wody z szacunkiem na ich ręce.
Chociaż początki Songkran są znacznie bardziej religijne, wodne bitwy stały się główną atrakcją festiwalu. Oblanie ludzi wodą oznacza oczyszczenie ich ze złych myśli i działań oraz przynosi im szczęście w nowym roku.
Consumer Protection Day (3)30.04 – Dzień Ochrony Konsumentów – [święto narodowe]
  Dzień Ochrony Konsumentów jest obchodzony co roku w dniu 30 kwietnia od roku 1980.
Cztery podstawowe prawa konsumentów były formułowane przez prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego w 1962 roku, są to: prawo do bezpieczeństwa, prawo do informacji, prawo wyboru, prawo do bycia wysłuchanym. Rocznica ustanowienia tych praw jest obchodzona jako Światowy Dzień Praw Konsumenta.
Dodatkowo, niektóre kraje mają swoje własne obchody tego święta i ma to popularyzować ochronę praw konsumentów. Na przykład, Dzień Ochrony Konsumentów w Tajlandii upamiętnia rocznicę Ustawy o Ochronie Konsumentów przyjętą przez króla Bhumibol Adulyadej (Rama IX) w dniu 30 kwietnia 1979 roku.
Dzień Ochrony Konsumentów w Tajlandii skupia się na pomocy obywatelom aby dowiedzieli  się więcej na temat ich praw jako konsumentów oraz zwiększanie świadomości na temat znaczenia ochrony tych praw. Przy okazji, instytucje rządowe oraz organizacje pozarządowe organizują imprezy mające na celu edukację na temat przepisów dotyczących ochrony konsumentów.

About tucatravel

Mieszkamy w Tajlandii i pomagamy innym poznać ten wspaniały kraj. W ofercie posiadamy wycieczki lądowe jak i ekscytujące wycieczki naszymi łodziami. Prowadzimy także kursy nurkowania według standardów PADI. Dla każdego więc dobierzemy coś co go zainteresuje, a wystarczy tylko wysłać maila. www.tucatravel.pl tucatravel@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s