Pogoda w Tajlandii

pogoda w tajlandii - tuca travel

Siedzę sobie właśnie w domu, a za oknami pada rzęsisty deszcz. Nie jest to niczym dziwnym, bo w tej chwili mamy jeszcze porę deszczową. Zbliża się co prawda ku końcowi, ale jeszcze troszkę czasu ona potrwa.
Często pojawiają się pytania od ludzi, którzy planują przyjazd do Tajlandii pomiędzy majem a listopadem. I najczęściej pada pytania jak to z tym deszczem i czy będzie padać jak przyjadą.
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Pora deszczowa znacznie różni się w zależności od regionu Tajlandii, gdyż jest to dość rozległy kraj. Dodatkowo sformułowanie „pora deszczowa” nie oznacza, że pada codziennie. Bywają okresy, że nie pada kilka dni, albo popada jedynie w nocy lub króciutko w dzień. Wciąż jest upalnie i wiele dni jest słonecznych, chociaż faktycznie trzeba się liczyć z tym, że możemy napotkać sporo deszczu oraz wiatru, a morze będzie bardziej wzburzone.
Napotkałem jednak osoby z pustynnych regionów Świata, którzy odwiedzają Tajlandię właśnie w tym okresie i dla nich pochmurna pogoda nie jest czymś na co narzekają. Wprost przeciwnie, jak to jedna osoba stwierdziła, będzie można spokojnie po plaży pochodzić 🙂

W każdym razie jeśli planujecie przyjazd do Tajlandii w tym okresie i macie wątpliwości czy warto lub gdzie się wtedy zatrzymać to możecie śmiało pytać. Będąc tutaj na miejscu wiemy jak sprawy się mają. Na przykład wiemy, że w Pattaya pada najmniej w porównaniu do innych miejsc, a gdy na Phuket się przejaśnia to na wyspie Samui zaczyna właśnie mocniej padać, pomimo że te wyspy dzieli w linii prostej niecałe 300 km.

Reasumując; Tajlandia jest piękna przez cały rok. Można spędzić tutaj wspaniałe wakacje w każdym okresie czy to pora deszczowa czy pora sucha. Warto jednak wcześniej zasięgnąć opinii jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, ale i tak najważniejsze na wakacjach jest nasze nastawienie i jeśli jest ono pozytywne to nawet deszcz nie popsuje nam wypoczynku tym bardziej, że temperatury w dzień  są przez cały ten czas powyżej 30 stopni.

About tucatravel

Mieszkamy w Tajlandii i pomagamy innym poznać ten wspaniały kraj. W ofercie posiadamy wycieczki lądowe jak i ekscytujące wycieczki naszymi łodziami. Prowadzimy także kursy nurkowania według standardów PADI. Dla każdego więc dobierzemy coś co go zainteresuje, a wystarczy tylko wysłać maila. www.tucatravel.pl tucatravel@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s