Dragon Boat Race in ThailandW czerwcu nie ma wielu okazji do świętowania w Tajlandii, poza świętem opisanym poniżej jest jeszcze festiwal Dragon Boat wywodzący się z kultury chińskiej i wypadający w 5-tym dniu 5-go miesiąca księżycowego.

26 czerwiec – Dzień Sunthorn Phu [święto narodowe]
Dzień Sunthorn Phu jest oficjalnym świętem w Tajlandii, które upamiętnia narodziny najlepiej znanego królewskiego poety.

Tuca travel

Tuca travel

Phra Sunthorn Vohara, znany również jako Sunthorn Phu, urodził się 26 czerwca 1786. Jego rodzice rozwiedli się, gdy był dzieckiem.
Phu napisał jednen ze swoich słynnych wierszy po wizycie u ojca, by opisać swoją podróż. Napisał poemat dla swojej narzeczonej Jun. Kiedy wrócił do Bangkoku po podróży, król Rama II mianował Phu królewskim poetą.
Najbardziej znanym dziełem Sunthorn Phu jest Phra Ahai Mani, poemat składający się z 30 000 linijek tekstu, który opisuje romantyczną podróż tytułowego bohatera.
Phu pozostawił po sobie wiersze, które stały się znane ze względu na zawarte w nich opisy historii tajskiej. W 1986 roku w 200. rocznicę jego narodzin, Phu został uhonorowany przez UNESCO jako Wielki Światowy Poeta.

About tucatravel

Mieszkamy w Tajlandii i pomagamy innym poznać ten wspaniały kraj. W ofercie posiadamy wycieczki lądowe jak i ekscytujące wycieczki naszymi łodziami. Prowadzimy także kursy nurkowania według standardów PADI. Dla każdego więc dobierzemy coś co go zainteresuje, a wystarczy tylko wysłać maila. www.tucatravel.pl tucatravel@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s