Zakończenie roku jak i jego początek spędziliśmy tak jak należy czyli na nurkowaniach.
Koh Rin 31.12.201531-go grudnia udaliśmy się w okolicę Koh Rin by wykonać dwa nurkowania. Pierwsze po północnej stronie i kolejne po jej południowej stronie. Nurkowania na odległych wyspach są zawsze wspaniałe i także tym razem było podobnie. Prąd był zaskakująco silny, ale nie na tyle aby zbytnio utrudniać nurkowania. Podczas drugiego nurkowania ławice ryb były tak wielkie, że potrafiły niemal zasłonić partnura. Niestety zdjęć z ławicami nie posiadam. Tak samo jak nie mam zdjęć z delfinami, które towarzyszyły naszej łodzi w drodze do Koh Rin. Pojawiło się stado około 30 delfinów, które pływały wokół statku dobre kilka minut ku radości nas wszystkich. I tak oto zakończyliśmy 2015 rok. Koh Rin 31.12.2015

htms kutNowy rok z wiadomych względów rozpoczął się dla nas 2-go stycznia i to z mocnym akcentem gdyż udaliśmy się do wraku HTMS Kut, który był amerykańskim transportowcem, a swoje ostatnie lata spędził w służbie Królewskiej Marynarki Tajlandii. Okręt został zatopiony 17-go września 2006 roku i od tamtej pory jest dostępny dla nurków z troszkę większym doświadczeniem gdyż znajduje się na głębokości 30-33 metrów. Dla nurków posiadających specjalizację Wreck Diving możliwa jest penetracja tegoż wraku. Więcej o samych wrakach w okolicy Pattaya napiszę za jakiś czas, bo jest o czym napisać.
Koh Larn 02.01.2016Tego dnia, poza nurkowaniem wrakowym wykonaliśmy jeszcze dwa nurkowania; jedno po południowej stronie Koh Larn i kolejne bardzo ciekawe nurkowanie z prądem przy Koh Crock.

Koh Larn 02.01.2016

 

 

Jeśli tylko znajdziecie się w okolicy to piszcie, a zapewniam że weźmiecie udział w ciekawych nurkowaniach, nawet jeśli byłoby to pierwsze wasze zejście pod wodę, gdyż mamy tutaj warunki dla tych doświadczonych i właśnie dla początkujących.

 

 

Koh Larn 02.01.2016 Koh Rin 31.12.2015 (38 of 65)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s