Thailand heat wave 1

Kwiecień w Tajlandii jest zwykle gorący i wilgotny, ale tegoroczna upalna pogoda ustanowiła rekord najdłuższej fali upałów od co najmniej 65 lat.

Thailand Heat Wave 4Średnia maksymalna temperatura każdego dnia w tym miesiącu utrzymuje się powyżej 40 stopni Celsjusza, a jednego dnia maksymalna temperatura wyniosła 44,3 stopni C -bardzo blisko rekordu z 1960 roku.

Surapong Sarapa, szef prognozy pogody Departamentu Meteorologicznego powiedział, że pobity został rekord fali upałów od czasu gdy w Tajlandii rozpoczęto prowadzenie krajowych rejestrów pogodowych w 1950 r.
27 kwietnia 1960 został zanotowany jako najgorętszy dzień w historii. Tego dnia w północnej prowincji Uttaradit temperatura osiągnęła 44,5 stopni Celsjusza .

Thailand heat wave 2Fala upałów również powoduje rekordowe zużycie energii elektrycznej i skłoniła władze do wydania ostrzeżeń zdrowotnych związanych z chorobami pokarmowymi oraz utonięciami. Zużycie energii jest na tyle wysokie, że EGAT (Electricity Generating Authority of Thailand) wydało oświadczenie w którym nakłania społeczeństwo do nie korzystania z klimatyzacji na okrągło przez cały dzień i wyłączania jej gdy wychodzimy z domu.

Chwilowa ulga od wysokich temperatur jest prognozowana na koniec tego tygodnia gdy nad krajem mają pojawić się tropikalne burze. Fale upałów jednakże wrócą w przyszłym tygodniu i utrzymają się do nadejścia monsunów, które zaczynają pojawiać się zazwyczaj w drugiej połowie maja.

Thailand Heat wave 4Pamiętajcie gdy spędzacie wakacje w Tajlandii aby nie siedzieć na słońcu zbyt długo. Pijcie więcej wody niż zazwyczaj i uważajcie z klimatyzacją, bo można bardzo łatwo przesadzić i pomimo wysokich temperatur nabawić się przeziębienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s