szkołaW tym tygodniu zakończyła się przerwa szkolna w Tajlandii. O czym świadczy też pojawienie się w sklepach mundurków dla uczniów

W Tajlandii wszyscy uczniowie noszą mundurki, nawet studenci. To nie tylko ułatwia biedniejszym uczniom poczuć się lepiej w towarzystwie bogatszych kolegów i koleżanek. Tajowie są rzeczywiście bardzo dumni ze swoich szkół tak więc, w przeciwieństwie do wielu ludzi na zachodzie lubią ubierać mundurki.

Większość tego typu ubrań można kupić w tanich supermarketach i straganach lub w przypadku niektórych szkół dwujęzycznych i większości szkół międzynarodowych, u dostawców specjalistycznych. Następnie na koszulach jest często haftowana  nazwa szkoły, więc uczniowie mogą być łatwo zidentyfikowani do jakiej szkoły należą.

szkoła 2Wszystkie dziewczęta noszą koszule z krótkim rękawem (zwykle białe lub jasno niebieski) i spódnicę. Chłopcy noszą podobną koszulę i szorty. Długie spodnie ubierają tylko studenci na uniwersytecie.

Cenowo, mundurki szkolne w Tajlandii są bardzo tanie. W Tesco , koszule szkolne z krótkim rękawem sprzedają za 200-250 bahtów  (6$-7$). Spódnice kosztują 200 baht (6$) a spodenki 230 bahtów (6,5$).

szkoła 3Większość uczniów posiada dwie koszule i jedną lub dwie pary szortów lub spódnic, w zależności od tego, na ile ich rodzice mogą sobie pozwolić. Są zawsze bardzo zadbane, czyste i wyprasowane.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s