tatuaż 1Tysiące osób odwiedzających Tajlandię każdego roku robi sobie tatuaż. Tysiące kolejnych zastanawia się nad zrobieniem takowego. Tajlandia jest jednym z najbardziej popularnych na świecie miejsc do zrobienia tatuażu. kraj ten ma bardzo wielu artystów od młodych chłopaków, którzy właśnie otworzyli swój pierwszy sklep poprzez słynnych tatuażystów odwiedzanych przez gwiazdy (Angelina Jolie podróżowała do Tajlandii, aby uzyskać tatuaż od pewnego tajskiego mnicha), aż do nieznanych buddyjskich mnichów.

Zrobienie tatuażu w Tajlandii jest prawie tak samo bezpieczne, jak w każdym innym miejscu, ale są pewne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Jaki rodzaj tatuażu chcesz? – Przed udaniem się do salonu tatuażu zastanów się co chcesz. W większości salonów tatuażu w Tajlandii, będziesz mieć możliwość wyboru spośród wielu różnych rodzai tatuażu jak chociażby japoński, plemienny czy tradycyjny tajski lub buddyjskiej tatuaż. Tak czy inaczej, trzeba mieć pewność, jaki styl tatuażu chcesz mieć, a najlepiej zabrać ze sobą własny projekt.

W jakim rodzaju tatuaży dany artysta się specjalizuje? – Jeśli szukasz, konkretnego stylu tatuażu, nie chcesz wybrać tatuażysty, który nie jest w danym stylu specjalistą. Tak jak każdego rodzaju artysta także tatuażyści są znani z charakterystycznych dla nich projektów. Jeśli chcesz tradycyjny buddyjski tatuaż i wybierzesz tatuażystę, który znany jest ze swojego nowoczesnego japońskiego stylu to jest duże prawdopodobieństwo,że końcowy rezultat nie będzie w pełni satysfakcjonujący.
Zrób rozeznanie wśród różnych artystów przed wybraniem jednego. Odwiedź kilku, obejrzyj zdjęcia z ostatnich tatuaży jakie wykonali aby sprawdzić czy pasują do stylu, którego szukasz. Jeśli nie, szukaj dalej, aż znajdziesz takiego którego prace najbardziej pasują do Twoich oczekiwań.

tatuaż yantra Prawdziwe lub fałszywe tatuaże Yantra – wielu odwiedza Tajlandię specjalnie po to, aby uzyskać tatuaż Yantra. Jest on tradycyjnym tajskim tatuażem używanym od wieków w celu odpędzenia zła, jest więc często poszukiwany przez ludzi, którzy chcą ochrony przed czymś.
W dzisiejszej Tajlandii, można zrobić sobie tatuaż Yantra w salonie tatuażu, ale większość Tajów powie, że taki tatuaż nie daje prawdziwej ochrony. Autentyczny tatuaż Yantra może wykonać tylko Buddyjski mnich i zwykle wymaga stosowania tradycyjnych narzędzi i ceremonii w świątyni buddyjskiej.
Osobiście, gdybym jechał aż do Tajlandii, aby dostać taki tatuaż to chciałbym się upewnić że mój tatuaż Yantra będzie autentyczny, a nie jedynie czymś co wygląda ładnie, ale nie posiada żadnych mocy ochronnych.

tatuaż 2 Sprawdź poprawną pisownię jeśli chcesz tatuaż w języku tajskim – Wreszcie, jeśli Twój tatuaż ma być jakimś tekstem w języku tajskim to warto upewnić się, że jest on poprawnie zapisany zanim poprosisz artystę o zrobienie takowego.
Zapytaj kilku Tajów, by sprawdzili tekst dla ciebie, zanim udasz się do salonu. Może warto zabrać jakiegoś znajomego Taja ze sobą aby sprawdzał co się pojawia na Twoim ciele.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s