thailand-bomb-attackKażdy słyszał o serii zamachów jakie miały miejsce w Tajlandii kilka dni temu. Na moment ataków został wybrany dzień matki w trakcie którego odbywało się wiele festynów. Póki co nie ma całkowitej pewności kto stoi za atakami lecz wiele wskazuje na wewnętrzne rozgrywki, a nie międzynarodowy terroryzm jakiego doznaje Europa. Póki co są pierwsze aresztowania, przesłuchania , a policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców.

Jednakże w tym wpisie chciałem napisać jakie są odczucia odnośnie bezpieczeństwa.
Wszystkie zamachy wydarzyły się w południowych regionach Tajlandii. I o ile tam można odczuć atmosferę niepewności, co wnioskuję po rozmowach ze znajomymi którzy tam mieszkają. Tutaj w Pattaya można spotkać osoby, które ledwo co się orientują o atakach. Nie ma żadnego poczucia niebezpieczeństwa.
Jedyna niepewność to taka, czy będzie mocno wiało i czy da się zwiedzać czy wybrać na nurkowanie. Bo to w końcu pora monsumowa.

Także na pytanie czy jest bezpiecznie odpowiadam; Tak, wg mnie jest całkowicie bezpiecznie i nie ma się czego obawiać. Więc jeśli planujecie przyjazd do Tajlandii to bądźcie pewni, że będziecie się czuć całkowicie bezpiecznie, w szczególności jeśli pojawicie się w okolicach Pattaya zamiast na południu Tajlandii.

Na koniec jeszcze raz powtórzę. Ja czuję się całkowicie bezpieczny i moi znajomi tak samo. Turyści których spotykam także nie wykazywali żadnych oznak obawy o swoje zdrowie czy życie więc i Wy nie miejcie obaw. A w razie jakichkolwiek pytań piszcie śmiało.

Jedna odpowiedź »

  1. kirylucki pisze:

    Cel z pewnością osiągnęli i wielu turystów wybierze inny region świata jako miejsce urlopu. Świry… północ stała za zamachami, podobnie jak to miało miejsce przy zamachach w Bangkoku?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s