W Tajlandii jest wiele miejsc wartych odwiedzenia a niekoniecznie znanych. Jednym z takich miejsc jest wodospad w prowincji Tak.
Namtok Thi Lo Su mieści się w rezerwacie Umphang który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z niewielu miejsc gdzie można jeszcze spotkać dziewicze lasy Azji Południowo-Wschodniej.

Ten największy i najpiękniejszy wodospad Tajlandii jest również uważany za szósty największy wodospad na świecie. Rozciąga się on wzdłuż wapiennych klifów na długości 500 metrów, wysokość wynosi 160-170 metrów. Znajduje się tutaj jaskinia skryta za wodospadem którą warto odwiedzić jak i kilka basenów w których można się wykąpać. Na terenie parku są dobrze przygotowane szlaki turystyczne oraz miejsca kempingowe.

Wodospad oraz rezerwat można zwiedzać od listopada do kwietnia. Część trasy pokonujemy samochodem z miasta Tak do Umphang a ostatnią część trasy , czyli około 2km pokonać trzeba pieszo wędrując przez dziewiczy las.

Jeśli jeszcze jesteście w trakcie planowania wycieczki do Tajlandii to warto umieścić to miejsce na swojej liście, bo naprawdę jest to miejsce warte odwiedzenia z dala od popularnych szlaków turystycznych.

Reklama

2 responses »

  1. Ale czad! Piekne te wodospady! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s