koh kham - tucatravel-plaże tajlandiiTop 10 plaż Tajlandii

według Lost LeBlanc’a vblogera z Kanady

Jest wiele top wysp i plaż Tajlandii i każda z nich jest subiektywną oceną tworzącego takową listę. Wszystkie jednak pomagają nam zapoznać się z niejednokrotnie mało popularnymi miejscami. Tutaj postarałem się przetłumaczyć dla mniej znających język angielski jedną z takich właśnie list. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu , bo ja się dowiedziałem o kilku miejscach o których nie wiedziałem lub moja wiedza była dość nikła. A teraz już pora na wspomniane top 10.

10 Koh Phi Phi

tajlandia po polsku - tuca travel -koh phi phiNaprawdę piękna wyspa, może troszkę za dużo turystów, ale wciąż urokliwa. Jeśli szukacie życia nocnego to jest to miejsce zdecydowanie dla was. Na pewno nie jest to miejsce jeśli chcecie odpocząć w cichej i romantycznej okolicy.

9 Maya Bay

Maya bay - tuca travel -polski przewodnik tajlandiaTo jedna z najładniejszych plaż w Tajlandii, ale nie znajdzie się nigdy w top 3 z powodu olbrzymiej ilości turystów jakie odwiedzają ją każdego dnia. Jeśli jednak uda się Wam odwiedzić to miejsce o odpowiedniej porze dnia gdy nie ma tłumów to będziecie oszołomieni tutejszym pięknem.

8 Koh Samet

koh samet - tucatravel - Tajlandia po polskuWyspa o której nie wszyscy wiedzą, a znajduje się jedynie 3,5 godziny drogi od Bangkoku. Najlepsza jest tutaj woda o pięknym błękitnym kolorze i naprawdę relaksujące otoczenie. Są tutaj fajne restauracje, piękne plaże oraz życie nocne, także znajdziecie tutaj wszystkiego po trochu.

7 Koh Nang Yuan

koh nang yuan -tuca travel - zwiedzanie tajlandiiZnajduje się niedaleko od Koh Tao, jedynie 15 minut longboatem. Napotkacie tutaj jedne z najbardziej spektakularnych widoków w Tajlandii. Niestety wyspa jest zawsze bardzo zatłoczona a za wstęp na nią trzeba uiścić opłatę. Ale o tym wszystkim zapomnicie szybko, a w pamięci pozostaną jedynie cudowne widoki.

6 Railay

Railay - wycieczki tajlandia - tuca travelNiesamowite piękno z wieloma rewelacyjnymi widokami oraz brak ruchu ulicznego pozwala naprawdę odpocząć. Ale jak i w innych tak pięknych miejscach tak i tutaj przyjeżdża z każdym rokiem coraz więcej turystów. Jednakże z powodu ograniczonej ilości noclegów na tym półwyspie wieczorami robi się ciszej i można udać się na zachód słońca by niemal w samotności uraczyć się widokami siedząc na plaży.

5 Koh Yao Yoi i Koh Yao Noi

koh yao noi - wycieczki tajlandia - tucatravelSą to w rzeczywistości dwie wyspy, ale tak blisko siebie iż pojawiły się na tej liście jako jedna pozycja. Znajdują się niedaleko Phuket, więc jeśli tam będziecie i chcielibyście odpocząć przez kilka dni od tłumów to jest to miejsce zdecydowanie dla Was. W odróżnieniu od wielu miejsc z tak pięknymi plażami nie uraczycie tutaj tłumów, a często zdarzy się, że będziecie jedynymi osobami na plaży.

4 Koh Ngai

koh ngai - polski przewodnik tajlandia - tuca travelSą tutaj jedne z najbardziej dziewiczych plaż z kryształową, błękitną wodą. Możesz poczuć się naprawdę jak w raju spędzając czas na plażach tej wyspy, która znajduje się na południe od koh Lanty i jeden ze sposobów odwiedzenia jej jest wybranie się na rejs „5 wysp” gdzie koh Ngai jest zazwyczaj jednym z punktów tej jednodniowej wycieczki.

3 Koh Tao

koh tao - tucatravel-nurkowanie tajlandiaA dokładniej to plaża Sairee, która jest zupełnie inna od pozostałych na liście. Nie jest może najładniejsza i jest jedną z bardziej zaludnionych oraz czasami dość zaśmiecona. Ale jeżeli szukacie życia nocnego to to miejsce zwala z nóg. Także naprawdę warto spędzić tutaj kilka wieczorów, chociażby dla pokazów ogniowych i całej tej nocnej, imprezowej otoczki.

2 Koh Kood

koh kood - wyspy tajlandii -tucatravelNa miejscu drugim na tej liście znajduje się plaża na wyspie we wschodniej części Tajlandii, którą jak na razie odwiedzają tylko nieliczni. Przy granicy z Kambodżą można znaleźć kilka pięknych wysp i koh Kood jest jedną z nich. Zdecydowanie jest to miejsce dla ludzi szukających spokoju, dziewiczych plaż i kryształowej wody.

1 Koh Mak i Koh Kham

koh mak - tajlandia nurkowanie -tuca travelI pora na miejsce pierwsze, a są to plaże na kolejnych wyspach w pobliżu kambodżańskiej granicy nie tak daleko od Koh Kood. W ciągu najbliższych lat z całą pewnością coraz więcej turystów zacznie odwiedzać to miejsce dla niesamowicie białego piasku i uczucie odłączenia od reszty świata. Przede wszystkim właśnie na koh Kham , która jest zaledwie kilka minut łódką od koh Mak poznacie uczucie odseparowania od całego świata i to jest to co naprawdę pomaga się w pełni zrelaksować.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s