Miejsca nurkowe koh chang - hin rap north

Hin Rap North

Po tajsku hin oznacza skałę, a rap oznacza coś płaskiego. Zatem mamy tutaj do czynienia z płaską skałą na północy, która niejako otwiera grupę najciekawszych miejsc nurkowych w okolicy wyspy Chang. Na południu jest podobna skała, której nazwa to Hin Rap South i ona jest z kolei granicą południową tejże grupy.

W tym wpisie skupię się na tej pierwszej a wkrótce poznacie także inne ciekawe miejsca.

A więc przed Wami Hin Rap North, które na pewno warto odwiedzić w trakcie wycieczki na koh chang.

barakuda nurkowanie koh changMy dopływamy do tego miejsca w około 10 minut, co jest wielką zaleta pływania speedboatem. Na miejscu zastajemy niepozorną, niską i płaską skałę, ale to w końcu nie ona nas będzie interesować. Wszystko czego potrzebujemy znajduje się oczywiście pod powierzchnią wody. Rafa zaczyna się tutaj już na 2 metrach i schodzi do maksymalnej głębokości 14 metrów.
Jest to zatem idealne miejsca dla osób, które wybierają się jedynie na snoorkeling ( pływanie z maską i rurką ), oraz dla osób które zaczynają swoją przygodę z nurkowaniem.
Ale niech to nie odstrasza bardziej doświadczonych nurków, gdyż bogactwo życia w tej okolicy, a także zdrowe rafy ( ostatnie badania wykazały, że niemal 90% raf jest w dobrej kondycji ) są gwarancją naprawdę udanych i niezapomnianych nurkowań.

hermit krab - nurkowanie koh chang tajlandiaW trakcie nurkowania możemy napotkać grupery, płaszczki, mureny, barakudy mniejsze jak i te większych rozmiarów. Gdy będziemy uważnie przyglądać się rafie dojrzeć możemy kraby, krewetki czy wiele innych malutkich stworzeń.

Dopełnieniem tego są Christmas tree worm, który swoim różnym ubarwieniem przyciąga wzrok wszystkich nurków i dodatkowo uprzyjemniej oglądanie raf.

christmass tree - nurkowanie koh changPo wykonaniu pierwszego nurkowania na kolejne zazwyczaj przepływamy na pobliską miejscówkę zwaną Hin Sam Sao, ale o niej już w następnym wpisie, na który już serdecznie zapraszam.

Podczas nurkowań macie możliwość aby opiekował się Wami polski instruktor nurkowania mieszkający na koh chang. Wystarczy wysłać meila aby dostać wszystkie potrzebne informacje.

krewetka królewska nurkowanie w tajlandii po polsku

Jedna odpowiedź »

  1. […] co do widoczności to tak jak i w okolicy Hin Rap north mieści się ona w przedziale 5-15 metrów a czasem i więcej. Wszystko zależy od warunków […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s