hin sam sao koh chang- nurkowanie tucatravelHin Sam Sao

blue spotted stingray koh chang-tucatravelGrupa skał w pobliżu Koh Chang, której nazwa wzięła się od tajskiego aforyzmu Rak Sam Sao, które opisuje sytuację gdy ktoś kocha kogoś, ale tamta osoba kocha kogo innego a z kolei ta ostatnia osoba jest zakochana jeszcze w kimś innym i wszyscy mają złamane serce. W tym wypadku słowo Rak ( miłość ) zostało zamienione słowem Hin co oznacza skała.
I jak dopłyniemy to ujrzycie właśnie 3 skały wystające nad powierzchnię wody, a wokół nich bogactwo życia podwodnego, szczególnie od południowej strony.

lion fish koh chang-tucatravelNurkowania ponownie nie są głębokie, tak jak to ma miejsce w pobliskim Hin Rap north. Rafa zaczyna się na 4-5 metrach i schodzi do 16-18 metrów, chociaż można i znaleźć miejsca gdzie będzie około 20. Jednakże zdecydowana większość nurkowań odbywają się na głębokości maks 14-16 metrów.

cuttlefish koh chang-tucatravelObejrzymy tutaj mnóstwo różnych korali miękkich i twardych oraz jak zawsze duże ilości mniejszych i większych zwierząt. Największe z nich to Barakudy oraz Gruppery, a także płaszczki. Nie wątpliwie interesujące podczas nurkowania na koh chang jest także spotkanie cuttlefish, lionfish oraz muren.

Obrazu dopełniają ścianki schodzące od powierzchni do 10-12 metrów oraz niewielkie kaniony którymi możemy sobie przepływać i jak tylko widoczność dopisze porobić wspaniałe zdjęcia.

A co do widoczności to tak jak i w okolicy Hin Rap north mieści się ona w przedziale 5-15 metrów a czasem i więcej. Wszystko zależy od warunków pogodowych, ale nawet przy słabszej widoczności można tutaj wykonać bardzo fajne nurkowania.

Polski instruktor nurkowania na pewno już zadba abyście nie nudzili się na łodzi oraz pod wodą i oczywiście zapewni Wam  bezpieczeństwo i być może czegoś nauczy, bo jest to kolejne miejsce idealne do tego aby zacząć swoją przygodę z nurkowaniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s