htms chang - nurkowanie tajlandia z tucatravelHTMS Chang

wrak tajlandii z polskim instruktorem - tucatravel Wraki zawsze przyciągają nurków z różnym doświadczeniem i różnymi oczekiwaniami. Czy to będą oczekiwania związane z historią danego okrętu czy te dotyczące życia wokół niego to zawsze każdy znajdzie coś dla siebie.
Nie inaczej jest w przypadku wraku okrętu HTMS Chang, który jest jednocześnie największym wrakiem w Tajlandii. Wybudowany w USA w latach 40tych ubiegłego wieku brał udział w walkach z Japonią, między innymi w trakcie oblężenie wyspy Okinawa. Po drugiej Wojnie Światowej ten okręt transportowy był wykorzystywany w trakcie wojny Koreańskiej. Następnie został przekazany marynarce Tajlandii gdzie został przemianowany z USS Lincoln na HTMS Chang.  Został zatopiony w listopadzie 2012 roku i od tamtej pory jest jedną z głównych atrakcji nurkowych w pobliżu koh Chang.

htms chang batfish -tajlandia nurkowanie tucatravelWrak leży na głębokości 30-32 metrów, ale główny pokład jest na 23-25 metrach i to tam spędzimy większość czasu podczas pierwszego nurkowania gdy udamy się aby obejrzeć to co znajduje się na przodzie okrętu. Po drodze napotkamy olbrzymie ławice, które nie kiedy przysłonią nam całkowicie widok, co robi naprawdę niesamowite wrażenie.

Drugie nurkowanie zazwyczaj spędzamy w strefie rufowej gdzie jest bardzo dużo zakamarków i różnych rzeczy do obejrzenia. Tym razem nieco płycej, gdyż w tym wypadku głębokość maksymalna to 22 metry. Także i tutaj napotkamy bardzo dużo życia, wielkie grupery, batfish, barakudy, a szczęśliwcy spotkają rekina wielorybiego.

HTMS Chang -nurkowanie w tajlandii tucatravelNajwyższe miejsce na wraku to szczyt wieży, który jest na 5 metrach co jest idealne na przystanek bezpieczeństwa i tam właśnie kończymy oba nurkowania.
Jako, że widoczność często przekracza 20 metrów jest to także świetne miejsce dla osób które chcą popływać z maską po powierzchni, bo i dla nich będzie to miłe i niezapomniane doświadczenie.

Jeśli masz certyfikat OWD to jest możliwość zrobienia kursu AOWD z polskim instruktorem nurkowania, dzięki któremu obejrzysz nie tylko ten wrak, ale i w przyszłości będą dla Ciebie dostępne inne tego typu atrakcje, których jest niemało na świecie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s