nurkowanie tajlandia - tucatravelBlueberry

Gdy miniemy Hin Luk Bat i popłyniemy dalej na południe to dotrzemy do Hin Rap South, ale jeśli zatrzymamy się kilka minut wcześniej możemy odnaleźć pod wodą piękny pinnacle czyli właśnie Blueberry. Na powierzchni nic nie wskazuje, że coś tam ciekawego jest pod wodą, poza jedną bojką, która leniwie unosi się na falach.

blueberry koh chang - tucatravel nurkowanie z polskim instruktorem,Miejsce jest rewelacyjne, piękne korale i olbrzymia ilość życia jakie wśród nich odnajdziemy sprawia, że jest to jedno z ciekawszych miejsc do nurkowania na koh chang.
Zaczynamy nurkowanie zazwyczaj w pobliżu bojki i po zanurzeniu kierujemy się do niewielkiego kanionu aby następnie okrążyć cały pinnacle.
Maksymalna głębokość to 14 metrów czyli jest to kolejne miejsce dla mniej doświadczonych osób, ale tak jak i w innych przypadkach również i bardziej zaawansowani nurkowie znajdą tutaj coś dla siebie, a na pewno zachwyceni będą fotografowie.

zółw koh chang - nurkowanie tajlandia blueberry tucatravelA co możemy tutaj zobaczyć? Olbrzymie barakudy, płaszczki, mureny a szczęśliwcy spotkają żółwia, chociaż nie jest to ich ulubione miejsce. Poza tym wiele mniejszych zwierząt jak kraby, ślimaki, krewetki oraz jak w wielu miejscach w okolicy koh Chang; christmas tree worm w kilku kolorach.

Po zakończeniu nurkowania płyniemy dosłownie 2-3 minuty i znajdujemy się już przy Hin Rap South, ale o tym już w następnym wpisie na który już serdecznie zapraszam.

Wszystkie wpisy są moimi subiektywnymi ocenami i jeśli chcielibyście coś dodać to śmiało piszcie w komentarzach, z chęcią poznam Wasze opinie na temat Blueberry jak i innych miejsc nurkowych w Tajlandii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s