Bangkok, Kanchanaburi, Ayutthaya

Wycieczka trzydniowa

To coś więcej niż zbiór najciekawszych miejsc do zobaczenia w Bangkoku i okolicach. To spójna i ciekawie opowiedziana historia Syjamu: od średniowiecznych królestw, poprzez barwną i krwawą opowieść o rozkwicie i upadku Ayuthaya, dynastii Chakri w Bangkoku, po rolę i pozycję Tajlandii w czasie II wojny światowej i wojny wietnamskiej. Przepleciona ciekawostkami z życia codziennego, urozmaicona malowniczymi widokami, uzupełniona smacznym, słodko – pikantnym jedzeniem. Przeżyj tę przygodę z nami. Jest to połączenie programu jednodniowego zwiedzania Bangkoku z wizytą na pływającym targu Damnoen Saduak, zwiedzaniem słynnego mostu na rzece Kwai oraz pięknych ruin Ayutthaya.

cena wycieczki: 11 900 THB / 10 400 THB (do 10 lat)

w cenie: 2 noclegi w urokliwych hotelach w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem, 3 dni wycieczki z przewodnikiem wg opisu powyżej; w cenie wycieczek wszystkie zaplanowane przejazdy i bilety wstępu, 2 śniadania w hotelu i 3 lunche w lokalnych restauracjach, transfery z/na lotnisko w Bangkoku.

w cenie nie ma: kolacji, osobistych wydatków

terminy wycieczki: trzy dni: czwartek – sobota. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

noclegi w czasie wycieczki: jeden w centrum Bangkoku i jeden w okolicach rzeki Kwai, pokoje dwuosobowe ze śniadaniem. Dzieci do lat 10 mogą nocować bez dostawki. ​

co zabrać ze sobą na wycieczkę : dowód tożsamości, wygodne obuwie, pieniądze na zakupy, napiwki, kolacje, aparat fotograficzny, polisę ubezpieczeniową

 • Kontrasty Bangkoku
  DZIEŃ PIERWSZY

  Najpiękniejsze miejsca stolicy Tajlandii

  Rozpoczniemy od świątyni Wat Arun, zwanej Świątynią Wschodu Słońca (Temple of a Down). Przygodą będzie przejazd tramwajem wodnym i spacer wzdłuż targu amuletów i innych kramów Sampengu, istniejących tu od 1782 roku. Poznacie ciekawą historię świątyni Wat Po znanej z największego w Tajlandii posągu Leżącego Buddy. Nie zabraknie słynnego kompleksu Grand Palace i Świątyni Szmaragdowego Buddy. Po lunchu i odpoczynku obejrzymy dom twórcy jedwabnego imperium – Jima Thompsona. Jeden z najpiękniejszych, wschodnioazjatyckich domów, pełen dzieł sztuki. Zobaczycie, jak hoduje się kokony jedwabników i przędzie się delikatne nici. Zakończenie zwiedzania około 16:00.

 • Rzeka Kwai i targ wodny

   DZIEŃ DRUGI

   

  II wojna światowa i Kolej Śmierci

  Wspaniała przyroda, zabytki i trochę historii. Najsłynniejszypływający targ świata – Damnoen Saduak, Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu pracy, a na koniec dnia nocleg w pobliżu rzeki Kwai. Damnoen Saduakto jeden z najciekawszych wodnych targów świata. Tu w powolnym rytmie Syjamu poruszają się łodzie z towarem lub z klientami, próbując spotkać się w wąskich kanałach. Wsiądź do jednej z nich i stań się uczestnikiem tej niecodziennej wymiany handlowej. Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu jest uważana za jedno z największych przedsięwzięć inżynieryjnych okresu II Wojny Światowej. Dziś w tym miejscu czeka Was relaksująca przejażdżka pociągiem przez słynny Most na rzece Kwai, z widokami na rzekę, góry i tajską wieś. Lunch zjemy w restauracji z widokiem na rzekę Kwai.

 • Ayutthaya

   DZIEŃ TRZECI

   

  Pierwszy etap historii Imperium Syjamu

  Dzień wśród ruin i świątyń Ayutthaya – zwanej małym Angkor Wat – miejscem, gdzie mieszkają duchy dawnego Syjamu. Ayutthaya w XVI wieku była największą metropolią świata. Ruiny khmerskich świątyń i buddyjskie budowle będą tłem do opowieści snutych przez polskiego przewodnika – o dawnej świetności miasta, jego władcach, dawnych zwyczajach, wojnach w obronie niepodległości z udziałem europejskich najemników, słoniach bojowych i wielu innych. Jak zwykle na naszych wycieczkach zabierzemy Was na wspaniały lunch.

  Powrót do hotelu w Bangkoku w sobotę około 16:30. ​

  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TRZYDNIOWEJ WYCIECZKI PO BANGKOKU I OKOLICACH