Asalha Puja to wyjątkowe święto buddyjskie, które ma upamiętniać pierwsze kazanie wygłoszone przez buddę ponad 2500 lat temu.Dogłębne badania i studia nad pierwszym dyskursem Buddy są obowiązkiem każdego mnicha, gdyż stanowi on podstawę dalszych nauk Wielkiego Oświeconego i nadaje im odpowiedni kontekst.
Święto obchodzone jest zawsze w trakcie pełni księżyca ósmego miesiąca księżycowego co w 2015 roku wypada właśnie dzisiaj czyli 30 lipca.
budda

Uroczystości otwiera zwykle jałmużna i procesja. We wczesnych godzinach porannych setki mnichów otrzymują do swych miedzianych miseczek różne dary. Około godziny 9:00 rozpoczynają się buddyjskie obrzędy religijne, a wśród nich pieśni i medytacja Vipassana.

Istnieje wiele sposobów celebracji tego wyjątkowego wśród wyznawców buddyzmu dnia, ale najważniejszym punktem uroczystości pozostaje wyśpiewanie tekstu pierwszej nauki Buddy, często w jej oryginalnym języku – pali, zwanej Dhamma Cakka Sutta.

Należy pamiętać, że w tym dniu wszelka sprzedaż alkoholu jest wstrzymana jak i wszystkie kluby i bary są pozamykane, co jest dośc rzadkim zjawiskiem w tym kraju,

About tucatravel

Mieszkamy w Tajlandii i pomagamy innym poznać ten wspaniały kraj. W ofercie posiadamy wycieczki lądowe jak i ekscytujące wycieczki naszymi łodziami. Prowadzimy także kursy nurkowania według standardów PADI. Dla każdego więc dobierzemy coś co go zainteresuje, a wystarczy tylko wysłać maila. www.tucatravel.pl tucatravel@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s