hin luk bat - nurkowanie z polskim instruktorem - tucatravelHin Luk Bat

rekin wielorybi hin luk bat - tucatravel nurkowanieNazwa tej samotnej skały oznacza Sześcian i odnosi się najpewniej do formacji skalnych jakie napotkamy pod powierzchnią wody właśnie w takich kształtach.

Jest to jedno z najlepszych i najbardziej popularnych miejsc nurkowych w okolicy koh Chang na południowy wschód od wyspy.

Wspaniałe miejsce zarówno dla osób które zamierzają sobie popływać tylko z maską i rurką jak i dla tych którzy udadzą się pod wodę. Bogactwo życia i różnorodność korali zaskakuje wszystkich. Jest tego tak dużo, że zazwyczaj wykonujemy tutaj dwa nurkowania aby na spokojnie sobie obejrzeć to co oferuje nam Hin Luk Bat.

Rafa zaczyna się już na głębokości 2 metrów i schodzi łagodnie do około 20 metrów. Zazwyczaj większość nurkowania spędzamy na około 16 metrach gdzie napotykamy najbogatsze rejony rafy.

merlin - koh chang nurkowanie po polsku tucatravelPoza wielkimi ławicami mniejszych ryb mamy tutaj szansę na spotkanie większych zwierząt. Szczęśliwcy będą mieli okazję nurkować z rekinem wielorybim lub zobaczyć Merlina. Spotkanie tych okazów na pewno pozostanie w pamięci na wiele, wiele lat.

Czasem mamy tutaj dość silne prądy co stwarza idealne warunki do poszerzenia swoich umiejętności i nauczenia się tego typu nurkowania np. podczas kursu AOWD oczywiście z polskim instruktorem nurkowania na koh Chang.
Ale nawet i bez szkolenia nie ma obaw gdyż przewodnik w razie napotkania silnych prądów poprowadzi Was tak abyście się zbytnio nie zmęczyli i z nurkowania wynieśli jak najwięcej pozytywnych wrażeń.

whale shark koh chang - tucatravel polski instruktor nurkowaniaNa koniec informacja odnośnie rekina wielorybiego w okolicy koh Chang i kiedy go można ujrzeć. Nie można nigdy obiecać w 100%, że go spotkamy, ale można zwiększyć swoje szanse wybierając się na nurkowania w terminie marzec-kwiecień. Jest to okres gdy pojawia się tutaj najczęściej. Jednakże w ciągu całego roku istnieje szansa nurkowania w jego towarzystwie. My mieliśmy taką przyjemność zarówno w listopadzie jak i w styczniu  ( 1go stycznie w pewnym sensie; prezent noworoczny 😀 )

 

Jedna odpowiedź »

  1. […] miniemy Hin Luk Bat i popłyniemy dalej na południe to dotrzemy do Hin Rap South, ale jeśli zatrzymamy się kilka […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s